Круглий стіл Дерегуляція нафтогазовидобувної галузі затримується із-за перепон розгляду законопроектів в парламенті – АГКУ
27.06.2017
Дерегуляція нафтогазовидобувної галузі затримується із-за перепон розгляду законопроектів в парламенті – АГКУ
27 червня 2017 року Міжнародний Фонд Блейзера за сприянням Асоціації газовидобувних компаній України та Нафтогазбудінформатика зібрав ключових гравців ринку газовидобувної галузі на круглому столі на тему «Реформа дозвільної системи для нафтогазовидобувної галузі».
Основними темами обговорювання були: огляд прогнозних результатів видобутку природного газу в Україні за перше півріччя 2017 року та презентація рекомендацій з дерегуляції дозвільної системи у нафтогазовидобувній галузі.
Асоціація газовидобувних компаній України звертає увагу Уряду, народних депутатів та громадськості на той факт, що одна із дерегуляційних ініціатив на підтримку нафтогазовидобувної галузі в парламенті, законопроект N3096-д – не приймається вже понад рік.
Ця законодавча ініціатива на спрощення дозвільної системи є довгоочікуваною реформою для всієї індустрії, адже вона передбачає вдосконалення процедури відведення земельних ділянок для спорудження свердловин і прибирає радянські рудименти та дублювання. Сьогодні процедура оформлення родовища в промислову розробку триває понад 3,5 роки, що затримує зростання видобутку нафти та газу в Україні.
«Енергетична безпезка країни - це одна з важливіших та актуальніших тем сьогодення. Організація таких заходів зі спеціалістами, які однаково розуміють теперішню ситуацію на українському ринку, є необхідністю. Потрібно розробити практичні кроки вирішення енергетичної проблеми України та донести це до влади», - зауважив Вадим Бодаев, директор Міжнародного Фонду Блейзера.
Проект Закону 3096-д, передбачає: спрощення землевідведення, ліквідацію гірничого відводу для нафтогазовидобування, визначення нафтогазових свердловин не об'єктом містобудівної діяльності, ліквідацію ЦКР і введення декларативного принципу узгодження проектів розробки родовищ, скасування обов'язку погоджувати реалізацію геоінформації придбаної надрокористувачем, створює передумови для ліквідації монополії ДКЗ в частині експертизи та оцінки запасів.
«За нашими оцінками, за умови імплементації змін, реалізація проектів прискориться утричі, а також буде мінімізована корупційна складова», - зауважив Роман Опімах, виконавчий директор «Асоціації газовидобувних компаній України»:
Нагадаємо, 21 травня 2017 р. законопроект від 15 вересня 2015 р. N3096 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення деяких аспектів нафтогазової галузі» був направлений народними депутатами на доопрацювання. 24 травня 2017 року комітет ПЕК, ядерної політики та безпеки одноголосно рекомендував Верховній Раді України схвалити доопрацьований законопроект з номером N3096-д. Законопроект був підписаний 24 депутатами, представниками майже усіх політичних партій.
Дерегуляційна ініціатива підтримана: Кабінетом Міністрів України, Національною інвестиційною радою при Президентові України, Мінекономрозвитку, Міненерговугілля, Держрегуляторною службою, Офісом ефективного регулювання (BRDO), Держгеонадрами, Американською торговельною палатою та НАК «Нафтогаз України».