On shadow economy in Ukraine
23.03.2018
Уряд не працює над детінізацією економіки в країні, – Устенко
Для того, щоб вирішити проблему тіньової економіки в Україні, треба змінити умови ведення бізнесу. Наразі ж український уряд працює дуже повільно і це не дасть можливості найближчим часом вийти їй із тіні.
Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) говорив директор фонду Блейзера Олег Устенко.
«На мій погляд, той курс, яким сьогодні йде український уряд до детінізації економіки, не зможе реалізуватись через те, що нам потрібно рухатись набагато швидшими темпами. Адже не варто забувати, що Україна – одна із найбідніших країн Європи», – сказав Устенко.
Він вважає, що щорічний економічний ріст України є надто повільним.
«Два чи три відсотки економічного росту, котрі показувала країна у минулому та позаминулому роках, на фоні більш, ніж 15 відсоткового падіння у 2014 і 2015 роках – не задовільняють ні економіку, ні економічних агентів, населення, компанії, банки», – прокоментував гість.
За його словами, щоб вирішити цю проблему, потрібно змінити умови ведення бізнесу, а це означає, що треба покращувати якість бізнес-клімату.
«Якщо подивитися на наші рейтинги, наприклад у «Standard & Poor's», «Moody's Investors Service», «Fitch Ratings», то ви побачите, що у більшості з них ми перебуваємо на п’ять рівнів нижче так званого інвестиційного рівня. Тому, коли ти перебуваєш так низько, не дивно, що виникають супутні проблеми», – розповів Устенко.
Він зазначив, що в Україні відсутнє верховенство права, тому дуже важко налагодити роботу з розвитку української економіки.
«В країні не розвинуті інституції, також є проблеми, пов’язані з корупцією, немає Антикорупційного суду. Тобто усього того, що відноситься до неякісного бізнес-клімату. Тому це все не стимулює економічний ріст, а навпаки – призводить до розвитку тіньового сектору», – наголосив він.